Росіяни обстріляли галерею імені Гавдзинського в окупованій Новій Каховці

У Новій Каховці внаслідок російського обстрілу 10 лютого зазнали пошкоджень культурні об'єкти: картинна галерея, яка носить ім'я Альбіна Гавдзинського (Гавдзінського), музей та Парк слави.
Про це повідомляють місцеві мешканці.
Ці події вкотре доводять жорстокість і варварство окупантів, які цілеспрямовано знищують не лише життя людей, а й культурну спадщину міста, — зазначають місцеві жителі.
Альбін Гавдзинський — український художник, пейзажист, майстер жанрового живопису і портрета. Народився в Одесі — там же і навчався художній майстерності. Втім, із Херсонщиною його чимало пов'язує, зокрема — так званий каховський період життя і творчості.
У 1950 році Гавдзинський закінчив, і як одного з найкращих випускників, його рекомендували до Ризької академії мистецтсв. Втім, тоді радінська влада засипала всі інформаційні майданчики пропагандою, яка зокрема мовила про одне з «будівництв століття», як це любили подавати у радянських медіа: будівництво Каховської ГЕС. Гавдзинський вирішив відмовитись від вступу до академії та поїхав на будівництво ГЕС, де створив цикл творів про спорудження гідростанції. Так народились роботи «Місто будується», «Тут буде Каховська ГЕС», «Відродження головного котловану від весняного паводка», «Будівництво шлюзу Каховської ГЕС» та чимало інших. Художник писав природу, пейзажі та фактично увічнив важливу частину історії.
Саме Гавдзинський відтворив на своїх картинах знищення радянським будівництвом Великого Лугу — духовної столиці Запорізької Січі.
У 1961 році Гавдзинський отримав звання Почесного громадянина Нової Каховки — міста, яке виросло біля Каховської ГЕС. Всі написані полотна (237 робіт) художник подарував місту — і вони стали основою експозиції нової картинної галереї, яка оьтримала його ім'я. Загалом Гавдзинський пробув на будівництві шість років: від початку будівництва до пуску агрегатів, періодично приїздив до рідної Одеси.
Незважаючи на те, що юність і молодість Гавдзинського минула у складні часи радянської пропаганди, він добре розумів, які злочини коїть радянська влада.
За рік до смерті (Гавдзинський помер 12 травня 2014 року в Одесі) в інтерв'ю художник зазначив:
До природи ставлення було варварське. Всюди був порушений нормальний обіг життя тварин, птаства, риби... Ніхто на це не зважав, все йшло до однієї мети – будівництва греблі.
Читайте також:
В окупованій Каховці росіяни обманом відбирають майно в літніх людей під прикриттям «турботи»