Росіяни передали заповіднику «Асканія-Нова» жолуді: розповідаємо, навіщо
Окупаційне керівництво заповідника «Асканія-Нова» на Херсонщині радіє 19-ти кілограмам тульських жолудів, які їм подарували росіяни.
Про це повдіомляють в окупаційних джерелах.
Так, на фото можна побачити жолуді нібито для висадки в заповіднику на Херсонщині. Втім, до російської окупації в заповіднику було близько 150 видів дерев і чагарників, серед яких — гостролистий клен, кримська сосна, пірамідальний і колоновидний дуби, ялівець, в'яз, ялина, ясен, біла акація, плакучі верби. Чимало цих рослин знищені саме росіянами: вони частково розміщують техніку на території заповідника. Також їхня безгосподарність призвела до того, що низка рослин просто загинули, не переживши холодів та пожеж, недбалого нагляду.
Законний очільник заповідника Віктор Шаповал повідомляв Район.Каховка ще у серпні 2024 року, що на сьогодні під безпосередньою загрозою перебувають усі природні комплекси, штучні колекції, господарча інфраструктура та майно Біосферного заповідника «Асканія-Нова», а завдані збитки накопичуються безупинно. Хоча еталонний степ відносно убезпечений відкритим рівнинним ландшафтом, мало придатним для зведення фортифікаційних споруд та системи укріплень, площі згарищ та наслідки вигорання цілини за період окупації достатньо вагомі.
До втрат від поточних фрагментарних пошкоджень та рубок насаджень дендропарку, що слугують укриттям військової техніки, додається висока потенційна загроза їх суцільного винищення. Окрім загибелі та злочинного вивезення тварин з колекції зоологічного парку, постає маса супутніх та побіжних проблем з науково-технологічним супроводом утримання даної різновидової та досить численної колекції у напіввільних умовах.
На цьому тлі російські пропагандисти розповідають про 19 кг жолудів з Росії. В соцмережах вже жартують, що на черзі — мішок російських каштанів.
Читайте також:
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром