У Варшаві під посольством Росії відбувся мітинг: там встановили мур-імітацію дамби у Новій Каховці

08 Червня 2024, 08:30
Фото з мітингу у Варшаві / Сергій Дудник 1478
Фото з мітингу у Варшаві / Сергій Дудник

У Варшаві під посольством Росії 6 червня 2024 року, в річницю підриву росіянами греблі Каховської ГЕС, відбулась акція протесту проти російської агресії в Україні, в якій взяли участь сотні людей.Про це повідомляє громадський діяч із Нової Каховки Сергій Дудник.

Активісти відтворили події того трагічного дня, коли стався підрив дамби Каховській ГЕС, імітуючи момент трагедії та її наслідки. Зокрема біля посольства Росії встановили цілісний мур-імітацію дамби у Новій Каховці.

Лідерка варшавського Євромайдану Наталія Панченко звернула увагу на масштаби завданої росіянами трагедії. Зокрема вона підкреслила, що прісної води, яку втратили в результаті підриву ГЕС, вистачило б на всіх жителів планети упродовж двох років. Натомість найбільшою трагедією є втрачені життя тисяч українців, про долю багатьох із яких невідомо й досі.

Вона наголосила, що за ці 365 днів світ не зробив нічого, щоб покарати Росію за те, що вона зробила з Каховською ГЕС, і що цей воєнний злочин наразі не визнали у світі воєнним злочином. Водночас вона висловила сподівання, що справедливість у вигляді покарання росіян усе ж настане.

«Але для того, щоб вона відбулася, ми з вами мусимо її домагатися. Ми мусимо стати голосами тих, хто залишився під водою Каховського водосховища. Ми з вами мусимо стати голосами їх рідних і мусимо стати голосами тих, хто в окупації і зробити все можливе, щоб воєнний злочин, який Росія вчинила, підриваючи Каховську ГЕС, було офіційно визнано воєнним злочином, а екоцид був офіційно визнано екоцидом», — підкреслила Панченко.

Вона додала, що як політичне керівництво Росії, так і всі російські військові, які віддавали і виконували накази з підриву Каховської ГЕС, мають понести за цей злочин кримінальну відповідальність. Раніше Район.Каховка писав про те, що підозру оголосили російському генералу, який віддав наказ підірвати греблю Каховської ГЕС, — Олегу Макаревичу.

До учасників акції звернулися також польські активісти, які переконували, що світ не повинен залишатися осторонь трагедії українського народу, що численні російські злочини проти України, мають бути офіційно визнані, а Росію, її військово-політичне керівництво мають притягнути до відповідальності за розв’язання кровопролитної війни з мирним сусідом.

 

Читайте також: 

З окупованої Херсонщини повернули восьмирічного хлопчика

Коментар
13/12/2024 П'ятниця
13.12.2024
11:48
КОЛОНКА Війна за війну 348
12.12.2024