Правоохоронці оголосили підозру директорці шато Трубецького, яка співпрацює з росіянами

21 Квітня 2024, 13:10
Фото ілюстративне 1499
Фото ілюстративне

Служба безпеки України висунула підозру у пособництві державі-агресору директорці виноробні «Князя Трубецького» Тетяні Єрмолі.

Про це йдеться у документі, опублікованому на сайті Офісу генерального прокурора.

За інформацією слідства, Тетяна Єрмола добровільно пішла на співпрацю з російськими окупантами. Після окупації сіл Веселе та Козацьке Новокаховської громади підозрювана передала готель і виробничі приміщення, а також територію виноробні в користування російським військовим – для розміщення особового складу та військової техніки.

Як зазначають правоохоронці, Єрмола контактувала з представниками командування окупаційних військ із позивними Кум та Самсон. У межах співпраці з російськими загарбниками фігурантка налагодила постачання виноробної продукції підприємства на тимчасово окуповані території України.

У вересні 2022 року Єрмола перереєструвала підприємство за російським законодавством. Також вона отримала паспорт держави-агресора.

У тексті підозри наведені декілька звернень підозрюваної до окупаційного очільника Херсонщини  Володимира Сальдо.

Зокрема, 26 липня 2022 року вона звернулася з «пропозицією» роз'яснити  правові та податкові умови співробітництва з субʼєктами Росії, зазначивши, що «завод може надати російському споживачу найкращі вина, вироблені на благодатній землі Херсонщини».

23 серпня 2022 року вона звернулася з пропозицією у листі надати їй 1600 гектарів землі колишнього заводу «Таврія» для вирощування винограду.

Також у серпні 2022 року фігурантка неодноразово зверталася з листами до так званого «військового коменданта» окупованої Херсонської області з проханням надати ПрАТ «Князя Трубецького» можливість переправляти свою продукцію поромом через Дніпро без черг.

За вчинені дії Тетяні Єрмолі загрожує кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від 10 до 12 років з конфіскацією майна.

Довідково: 

Виноробня «Князя Турбецького» в селищі Веселе Каховського району протягом перших годин повномасштабного вторгнення Росії в Україну опинилася в окупації. Протягом дев'яти місяців працівники та керівництво не мали доступу до неї. Росіяни жили на території шато, розграбували колекційні запаси вин, знищили склад та меблі. Будівля зазнала пошкоджень внаслідок обстрілів.

У 2023 році компанія перейменувала  свій бренд на Stoic Winery та здійснює виробничу діяльність на території Одеської області.

Читайте також: Правоохоронці завершили розслідування щодо окупаційної голови Чорнянки Каховського району.

***

Ця публікація здійснена за підтримки Фонду «Партнерство задля стійкості України», який фінансується урядами Великої Британії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії та Швеції.  Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю СІД Медіа Груп і не обов’язково відображає позицію Фонду та/або його фінансових партнерів.

 

 

 

 

Коментар
29/05/2024 Середа
29.05.2024