Мусульманські громади окупованих частин Херсонської та Запорізької областей планують доєднати до кримського «Духовного управління мусульман»

29 Лютого 2024, 15:07
Муфтій окупаційного ДУМКС Еміралі Аблаєв. Фото: окупаційна Рада міністрів Криму. 1191
Муфтій окупаційного ДУМКС Еміралі Аблаєв. Фото: окупаційна Рада міністрів Криму.

Окупаційне Духовне управління мусульман Криму та Севастополя (ДУМКС) планує доєднати до себе мусульманські громади ТОТ України.

Про це заявив «відповідальний секретар» окупаційного муфтія Криму і Севастополя Айдер Аджімамбетов. повідомляє Суспільне.Новини.

Зараз місцеві громади проходять перереєстрацію за російським законодавством, щойно цей процес завершиться, буде рішення цих громад щодо входження до складу Духовного управління, думаю, що таким чином це питання остаточно вирішиться», — зазначив Аджімамбетов.

Українська сторона поки не коментувала відповідні дії окупантів.

Довідково:

Після повернення кримських татар постало гострим питання відновлення релігійних інституцій, які знищили за часів радянської окупації. У 1991 році створили Кадіат, або Духовне управління мусульман Криму.

На момент окупації Криму Росією, муфтієм був Еміралі Аблаєв. Після 2014 року він перейшов на бік окупанта та наразі обіймає посаду муфтія в окупаційній «Централізованій релігійній організації — Духовному управлінні мусульман Республіки Крим» (ЦРО ДУМК). У лютому 2023 року СБУ повідомила про підозру Аблаєву.

Муфтій ДУМУ «Умма» Саїд Ісмагілов неодноразово наголошував, що всі муфтії в Росії та на окупованих українських територіях підконтрольні ФСБ.

Після окупації Криму багато мусульман переселилися в міста материкової частини України та утворили мусульманські громади в місцях компактного проживання. У 2016 році ДУМК, після дворічної затримки, продовжило свою діяльність на території України.

Паралельно на окупованому півострові у лютому 2015 року Духовне управління мусульман Криму зареєстрували у російському правому полі як Духовне управління мусульман Криму та Севастополя (ДУМКС).

У червні 2016 року Аблаєв заявив, що на території півострова нібито не можуть працювати жодні інші ісламські організації, окрім окупаційного ДУМКС.

Читайте також: У Джанкої окупанти викрали правозахисницю Лутфіє Зудієву.

 

 

Коментар
16/06/2024 Неділя
16.06.2024
15.06.2024